Dario apr 08, 2020 - 544 Views

Korona presudila Germanwingsu Featured

Njemački avioprevoznik Lufthansa odlučilo je ugasiti Germanwings, niskobudžetnog avioprevoznika u svom vlasništvu, piše Guardian.

 

Germanwingsu presudila je aktualna pandemija virusa korona, koja bi mogla uzrokovati kraj i nekoliko većih avioprevoznika s obzirom na žestinu udara s kojom se suočava cijela industrija.

Naime, zatvaranjem granica i ograničavanjem kretanja širom svijeta, potražnja za letovima je neviđeno potonula, zbog čega su i najveći avioprevoznici poput Lufthanse (koja je u top 10 na svijetu) zapali u veliku krizu.

"Letovi Germanwingsa više se neće nastavit", kratko su poručili iz Lufthanse, bez objavljivanja detalja o otkazima.

Samo su poručili da su toku razgovori sa sindikatima i da će se sve "brzo dogovoriti".

Njemački avio gigant, u čijem su portfelju i aviokompanije Eurowings, SWISS, Brussels i Austrian Airlines, poduzeo je i druge mjere štednje zbog korona-krize, pa je tako donesena i odluka da će 40 od njihovih 763 aviona više neće letjeti.

Iz kompanije su takođe poručili kako očekuju da će posljedice aktualne krize biti dalekosežne i da se globalna potražnja za letovima godinama neće vratiti na nivoe na kojima je bila prije pandemije.

(jutarnji.hr)

Tagged under

Izdvajamo

Kontakt Info

  • Zadovoljstvo nam je odgovoriti na vaš upit kako bismo ostvarili saradnju. Za sada smo dostupni u BiH i Srbiji.
  • + 387 65 643 603 (Doboj, BiH)
  • Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.
Top