Dario jun 23, 2018 - 1008 Views

Da li je bio penal za Srbiju? Featured

Nogometna reprezentacija Švicarske je sa 2:1 pobijedila Srbiju u Grupi E, na Svjetskom prvenstvu u Rusiji.

Iako su "Orlovi" poveli već u 5. minutu Švicarci su uzvratili u drugom poluvremenu i golovima Granita Xhake i Xherdana Shaqirija donijeli prvu pobjedu Vladimiru Petkoviću.

Mediji, ali i navijači srbijanskog tima su nakon meča posebno pažnju posvetili 66. minutu.

Tada je Mitrović, koga su sa obje ruke držali štoper Fabian Schaer i desni bek Stephan Lichtsteiner, oboren na zemlju, a sudija Felix Brych je ostao nijem nakon ove situacije.

Mnogi se pitaju kako je sudija, kao i njegovi pomoćnici, pored VAR tehnologije propustio svirati, kako kažu, očigledan prekršaj nad strijlcom jedinog gola za Srbiju.

Također, mnogi su ovaj potez nazvali "krađom".