Dijana dec 21, 2016 - 1150 Views

Izvještaj sa takmičenja - Tekvon-do klub ''Doboj' Featured

Tekvon-do klub ''Doboj'' iz Doboja se sa prvenstva Bosne i Hercegovne koje je održano u Sarajevu 17. decembra vratio ovjenčan sa 55 medalja, od čega je 12 zlatnih, 16 srebrnih i 27 bronzanih u pojedinačnoj konkurenciji, te 3 medalje ekipno, i to dvije bronzane i jedna zlatna.

Klub je osvojio prvo mjesto u ukupnoj konkurenciji i time potvrdio da je jedan od najboljih i najkvalitetnijih klubova borilačkih sportova na prostorima Bosne i Hercegovine. Učešće na takmičenju je uzelo 300 takmičara koji su došli iz 16 klubova. Sportisti su se nadmetali u pojedinačnoj konkurenciji u sportskim disciplinama tul i sparing, i u ekipnoj konkurenciji u disciplini sparing ekipno.

Uspjeh dobojskih tekvondista najbolje ilustruje podatak da je na takmičenju učestvovalo 37 takmičara, uz pratnju četiri trenera, a da su ukupno osvojili 55 medalja i 176 bodova.

Ženska kadetska ekipa osvojila je 3. mjesto, a ekipu su predstavljale takmičarke Ivana Kovačević, Ana Marija Kovačević,  Jelena Kovačević, Mia Vasiljević, Marija Vasić i Marija Jerinić.

Ženska juniorska ekipa osvojila je 1. mjesto, a ekipu su predstavljale takmičarke Ksenija Milojević, Anastasia Bjeličić, Helena Borojević, Milica Petrušić i Veronika Ostojić.

Muška juniorska ekipa osvojila je 3. mjesto, a ekipu su predstavljali takmičari Stefan Kovačević, Stefan Joksimović, Đorđe Vasiljević, Luka Kilibarda, David Cvijanović i Stefan Blatnjak.

Za najuspješniju stariju kadetkinju  proglašena je Mia Vasiljević sa osvojenom 1 zlatnom i 1 srebrnom medaljom.