Dijana apr 12, 2017 - 656 Views

18. ITF Tekvon-do Prvenstvo Republike Srpske Featured

09.04.2017. godine održano je 18. ITF Tekvon-do Prvenstvo Republike Srpske koje je bilo u organizaciji Tekvon-do saveza Republike Srpske i Tekvon-do kluba ''Sloga'' Proda-Mont Doboj.

Pravo nastupa na takmičenju je imalo 15 klubova koji su članovi Taekwon-do saveza Republike Srpske, a učešće je uzelo 189 takmičara koji su došli iz 10 klubova.

Takmičenje se održalo u pojedinačnoj konkurenciji u sportskim disciplinama tul i sparing, i u ekipnoj konkurenciji u disciplini sparing ekipno.

Tekwon-do klub ''Doboj'' Doboj je predstavljao 51 takmičar i 4 trenera.

Ukupno je osvojeno 78 medalja i 335 bodova od čega je 78 u pojedinačnoj konkurenciji (29 zlatnih, 25 srebrenih i 24 bronzane medalje) i 5 u ekipnoj konkurenciji (1 zlatna, 2 srebrene i 2 bronzane medalje).

Muška kadetska ekipa je osvojila 3. mjesto, a ekipu su predstavljali: David Marić, Kristijam Mišić, Dubravko Lazić, Jovica Iličić, Luka Bjeličić i Viktor Janjić.

Ženska kadetska ekipa osvojila je 2. mjesto, a ekipu su predstavljale takmičarke: Ivana Kovačević, Anastasija Rauković, Ana Marija Kovačević, Marija Milojević, Mia Vasiljević i Marija Vasić.

Muška juniorska ekipa osvojila je 2. mjesto, a ekipu su predstavljali takmičari: Stefan Kovačević, Damjan Lazendić, Luka Kilibarda, Goran Križić, Stefan Blatnjak i Danijel Marković.

Ženska juniorska ekipa osvojila je 1. mjesto, a ekipu su predstavljale takmičarke: Ksenija Milojević, Anastasia Bjeličić, Milica Petrušić, Tijana Popadić, Andrea Nikić i Marija Đukić.

Muška seniorska ekipa osvojila je 3. mjesto, a ekipu su predstavljali takmičari: Dražen Petković, Dragan Kajganić, Đorđe vasiljević i Danijel Đukić.

Pehari za najuspješnijeg starijeg kadeta na 18. ITF Taekwon-do Prvenstvu Republike Srpske pripao je Luki Bjeličiću sa osvojene 2 zlatne medalje.

PRVACI REPUBLIKE SRPSKE ZA 2017. GODINU:

Marija Milojević, KŽ 10-11, 1. mjesto Tul 4. Kup i 1. mjesto sparing +45 kg,

Luka Bjeličić, KM 12-13, 1. mjesto Tul 4. Kup i 1. mjesto sparing -50 kg,

Aleksandar Pavlović, JM 14-15, 1. mjesto  Tul 1. Dan i 1. mjesto sparing -51 kg,

Luka Kilibarda, JM 14-15, 1. mjesto Tul 8. Kup i 1. mjesto sparing -75 kg,

Stefan Kovačević, JM 16-17, 1. mjesto Tul 1. Dan i 1. mjesto sparing -75 kg,

Danilo Maksimović, KM 8-9, 1. mjesto sparing +45kg,

Milica Nedić, KŽ 8-9, 1. mjesto sparing -35 kg,

Magdalena Miljanović, KŽ 8-9, 1. mjesto sparing +45 kg,

Kristijan Mišić, KM 10-11, 1. mjesto sparing -40 kg,

Ivana Kovačević, KŽ 12-13,  1. mjesto sparing -50 kg,

Milenko Đokić, JM 14-15, 1. mjesto Tul 2. kup,