Dražen Jovičić iz Broda, te Stefan Antonić i Veljko Stanković iz Boljanića zajedno su stigli prvi na cilj ultramaratonske trke od 101 kilometar, 14. međunarodnog "Ozrenskog planinarskog maratona 2018", koji nema takmičarski karakter. Trojac je na cilj došao u 05.05. časova. Na najdužu stazu od 101 kilometar juče ujutro krenulo je 11 maratonaca.
Na maratonu je učestvovalo oko 440 planinara i maratonaca - rekreativaca iz BiH, Srbije, Hrvatske, Mađarske i Poljske. Planinarima je na raspolaganju bilo osam maratonskih staza, dužina od 6,2 do 101 kilometar.
U okviru pratećih manifestacija ovogodišnjeg maratona održano je takmičenje u pripremanju "Ozrenskog zlatnog kotlića" u kome je pobijedila ekipa "Čarde" iz Doboja. U kotlićijadi je učestvovalo 27 ekipa.
Organizatori "Ozrenskog planinarskog maratona" su opština Petrovo, Javna ustanova "Kulturno-turistički i sportski centar" iz Petrova i Planinarsko društvo "Ozren-Kraljica 883".